U nedjelju, 23. prosinca, održano je još jedno božićno blagdansko druženje župljana pod nazivom "U susret Božiću", kojeg su i ove godine organizirali Mjesna zajednica Izbično i HKUD Brda. U ugodnoj atmosferi pod vedrim nebom, ispred osnovne škole u Izbičnu, okupilo se više stotina župljana i dragih gostiju, koji su na dostojanstven i lijep način obilježili ovogodišnje predblagdansko veselje i radost Božića.

Programsko druženje započelo je oko 17 sati gdje su naši najmlađi igrokazom i recitacijama oduševili brojne okupljene a potom krenuli u zajedničko kićenje bora i paljenje svjetiljki. Uz prigodne božićne pjesme i bogato spremljenu domaću zakusku, djelo mnogih naših domaćica, nastavljeno je zajedničko druženje uz kuhano vino i kobasice s roštilja.

Kako smo i najavljivali, ovogodišnje druženje imalo je i svoj humanitarni karakter. U čast na nedavno preminulog našeg župljanina i dopredsjednika mjesne zajednice, Velimira Vele Crnjca, u sklopu ovogodišnjeg druženja, pod sloganom SRCEM SRCU, organizirano je i dragovoljno prikupljanje novčane pomoći za oboljelog mladića Marka Galića ? koji, po majci Zdravki (rođ. Hrkać), vuče korijene iz naše župe.

Kako najradosniji katolički blagdan i nalaže, mnogi župljani otvorili su svoja srca i dušu te je ovom prigodom, u svega nekoliko sati, za pomoć u liječenju oboljelog Marka Galića u našoj "maloj" zajednici prikupljeno preko 3.000 KM. Ovo je svakako čin i gesta koji zaslužuje jednu veliku ZAHVALU prema svima onima koji su svojim prilogom pomogli u pomoći i nadi Markovim roditeljima, kao i znak solidarnosti da i ostali suosjećaju s njima u muci i borbi za sinovo ozdravljenje.

Konkretno, u ovoj akciji za Markovo ozdravljenje prikupljeno je:  2.320 KM; 185 Eura; 150 CHF te 440 Kn ? što čini iznos (pretvoren u KM) od 3.040 KM, prikupljen u nešto više od tri sata  - koliko je i trajalo ovogodišnje druženje.

Ovu akciju i druženje župljana podržali su svojom nazočnošću i prilozima načelnik Općine Miro Kraljević i predsjednik OV Vinko Topić sa suradnicima, te pojedini gospodarstvenici iz našeg kraja.
Vrijedi napomenuti kako se prilozi za pomoć u liječenju Marka Galića i dalje mogu uplatiti na navedene bankovne račune:

338 100 25111583 32
kod UniCredit banke d.d. Mostar  

ili devizni račun broj:
IBAN BA39 338 100 40059871 14 poziv na broj 45 324 92620 1.

Za uplate iz Hrvatske:
ZAGREBAČKA BANKA UniCredit Group Paromlinska 2.
10 000 ? ZAGREB HRVATSKA
Broj tekućeg računa: 2360000-3239328179

-Svrha uplate: HUMANITARNA POMOĆ ZA LIJEČENJE SINA MARKA
Kontakt- otac: Ante (Martina) Galić - Ilićka br.617 - 88000 Mostar, BiH  mob.063 315 580

Još jedan put MZ Izbično i HKUD Brda zahvaljuju svima koji su podržali ovu akciju te sudjelovali u ugodnom ovogodišnjem druženju s čestitkama za blagoslovljenim i sretnim Božićem, božićnim blagdanima kao i sretnoj Novoj 2013. godini!